Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej Akceptuje
WIZAŻ (zaoczny) - I stopnia

WIZAŻ (zaoczny) - I stopnia

AKTUALIZACJA:

NOWY, ULEPSZONY PROGRAM!

SZCZEGÓŁY PONIŻEJ!

 

Czas trwania kursu: 229 godzin

Planowany termin rozpoczęcia:jesień 2023r.

Zjazdy średnio 1-2 razy w miesiącu (sobota i niedziela)

 

Zapraszamy do wstępnych zapisów na ten kierunek - w rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń a rezerwacja miejsca online jest darmowa. Wysyłając zgłoszenie nic nie tracisz a możesz wiele zyskać!

Ilość miejsc ograniczona!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Klauzula informacyjna dot. RODO

JOANNA DEJNEKA

*Dyplomowana wizażystka i Instruktorka nauki zawodu z państwowym tytułem MISTRZA w zawodzie WIZAŻYSTKA/STYLISTKA nr 2760

*CERTYFIKOWANA KOLORYSTKA, numer licencji: 84/WK/2018

*Finalistka MISTRZOSTW POLSKI 2019 Make-up Talent Show by Olaf Tabaczyński w temacie: „Red Carpet”

*Właścicielka prężnie rozwijającego się Studia Makijażu w Sosnowcu.

*Zdobywczyni wielu pozytywnych opinii i rekomendacji w zakresie nauczania wizażu.

*Trenerka praktycznej nauki zawodu, na co dzień zajmująca się pracą głównie z indywidualnymi osobami. Pasjonatka coachingu wizerunkowego, z wykształcenia również psycholog.

Co mnie wyróżnia?

"Nie oceniam, zamiast tego uważnie obserwuję i słucham moich kursantów. Pokazuję drogę i podczas zajęć prowadzę Cię krok po kroku do wiedzy, która mnie zaprowadziła tu gdzie jestem. Słucham potrzeb – nie narzucam. Sugeruję, podpowiadam i daję wskazówki. Nauczę Cię technik w danych typach makijaży, podpowiem Ci skąd czerpać inspirację, jak używać kolorów i struktur produktów. Poprzez teorię pokażę Ci jak tworzyć kompozycje makijaży, które korygują niedoskonałosci, uwypuklają atuty, nadają dobre proporcje twarzy i oczu. A w zależności jaką wybierzesz drogę, albo potowarzyszę Ci w pasji makijażowej albo pokażę Ci jak zacząć tworzyć z tego ścieżkę zawodową. Moim największym atutem jest praca z indywidualnymi Klientkami, więc jeśli chcesz uczyć się nowoczesnego makijażu użytkowego, wraz z zespołem pozostałych ekspertów zrobimy wszystko by pomóc Ci rozwinąć się w tym zakresie!"

Co absolwentki mówią o zajęciach ze mną?

KASIA D.

"Nauka z Asią to była czysta przyjemność. Wspierała, pomagała, pomogła opanować podstawy zawsze w przemiłej atmosferze. I mimo że minęły już 2 lata to dalej mi szkoda, że nie otworzył się narazie drugi stopień,bo chętnie bym poszła na niego w dalszym ciągu."

ZUZANNA G.

"Nauka z Asią była wspaniałym doświadczeniem. Jej podejście i profesjonalizm tylko pogłębił moje zamiłowanie do makijażu. Asia jest wspaniałą osobą, która radością dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Nie można sobie wymarzyć lepszego nauczyciela"

JULIA B.

"Uczestniczyłam na zajęciach wizażu u Asi Dejneka. To co wyróżnia zajęcia wizażu w tej szkole, to obecność nauczyciela, który wiedzę przekazuje w dostępny sposób, oraz stosuje indywidualne podejście do każdego kursanta! Bardzo polecam."

ALICJA M.

"Bardzo ciekawił mnie świat makijażu, ale byłam zbyt wstydliwa i bałam się rozpocząć to profesjonalnie . Asia pokazała mi, że praktyka czyni mistrza i czym więcej trenujemy tym stajemy się lepsze! Trening na różnych cerach młodych, dojrzałych, z problemami itp pokazuje nam świat makijażu z każdej strony i nie zostawia przed nami żadnych tajemnic. Dzięki Asi stałam się pewną siebie makijażystką i rozwijam się dalej, pamiętając wszystkie jej rady. Bardzo polecam zajęcia! Nie są one od dechy do dechy według planu, lecz są prowadzone tak, aby wszystkie problemy jak np. malowanie brwi czy ust zniknęły. Każdy rodzaj makijażu jest konkretnie, powolutku pokazany aby móc robić sobie notatki czy też zdążyć zadać potrzebne pytania. Dalej gdy mam jakiś problem, wiem, że mogę do niej napisać i udzieli mi szczerej  odpowiedzi"

BEATA P.

"Od ukończenia szkoły minęły już 3 lata. I są to chyba najlepsze lata na mojej zawodowej drodze,a to wszystko dzięki Asi. Idąc na roczny kurs wizażu, szlam z nastawieniem, aby nauczyć się malować samą siebie, bo nie wiedziałam nawet gdzie dobrze nałożyć bronzer. Jednak podejście Asi do kursantek, jej pasja i ogromne serce które wkłada w swoją pracę sprawiły że, z każdą kolejną lekcja coraz bardziej wygodnie czułam się malując koleżanki niż sama siebie, Asia chwaliła każdy malutki postęp, nigdy nie poczułam się gorsza ani skrytykowana w taki sposób żeby poczucie mojej wartości w tym kierunku gasło, wręcz przeciwnie. Asia rozpaliła we mnie ogień i pasję do tego zawodu czego nigdy jej nie zapomnę, bo to dzięki niej w dużej mierze dzisiaj jestem tu gdzie nigdy nawet nie pomyślałam, że mogłabym być. Mam duże grono swoich klientów, od momentu ukończenia szkoły brałam udział w szkoleniach u różnych innych wizażystów aby szkolić swój warsztat, jednak zawsze szczególne miejsce w moim sercu będzie zajmowala Asia i zajęcia w proedukacji. Miło jest też patrzeć jak szkoła z każdym rokiem się rozwija. Dlatego z całego serca polecam kierunek wizażu w tej szkole."

SABINA U.

"Nauka z Asią to była sama przyjemność - zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć, pełna entuzjazmu, którym zarażała każdego kursanta. Nie było problemu, na który nie znalazłaby rozwiązania. Miała do nas anielską cierpliwość, dzięki czemu nawet w niedzielę chętnie wstawałam rano na zajęcia. Dzięki niej wiem, że wystarczą chęci i ćwiczenia by zmalować cuda. Polecam kurs każdemu kto chciałby spróbować swoich sił w makijażu, bo z Asią nauczy się wszystkiego od teorii do praktyki."

ANNA KRÓL

Makijażystka z zamiłowania i pasji. Od ponad 10 lat wykonuje makijaże dla osób prywatnych oraz do sesji zdjęciowych. Finalistka Mistrzostw Polski w makijażu ślubnym. Na co dzień pracuje z klientkami indywidualnymi wykonując makijaże ślubne i okolicznościowe. Uwielbia podkreślać kobiece piękno. Lekko, bez przesady, tak by wydobyć naturalny blask kobiety. Sprawdza się w wizażu, doradztwie w zakresie stylizacji ślubnej, prowadzi warsztaty makijażowe. Podczas lekcji indywidualnych uczy jak wydobyć piękno z każdej kobiety. Swoja wiedzę zdobywała u najlepszych mistrzów wizażu - polskich jak i zagranicznych.  Spełnia się jako matka i żona. Jest szczęśliwa, że w życiu może robić to co kocha.

IZABELA BUFFI

Młoda, energiczna, rozwijającą się wizażystka. Swoją energią zaraża innych do działania w kierunku makijażu, ma milion pomysłów na minutę. Absolwentka wielu kursów i szkoleń, na co dzień pracuje w Nyx Professional Makeup, gdzie każda wolną chwilę spędza na rozmowie o kosmetykach. Chętnie szkoli, uczy, wykonuje makijaże okolicznościowe, artystyczne, co przełożenie ma na wygraną w Nyx Professional Makeup- Squad Awards 2018. Bierze udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, eventach, wydarzeniach firmowych i konkursach. Z pasją wykonuje metamorfozy, po których kobiety nie są w stanie siebie poznać.

ANNA WAGNER

Od ponad 5 lat kreuje wizerunek i prowadzi komunikację marketingową małych przedsiębiorstw. Od roku rozwija się w branży eventowej. Na co dzień związana z firmą SHADOK Audio – Visual. Otwiera oczy i umysły na potrzeby wizerunkowe, tworząc przy tym przemyślane i spójne strategie rozwoju.
Na co dzień zajmuje się kreacją, wdrażaniem i realizacją strategii marketingowej marki; prowadzeniem komunikacji i kampanii reklamowych w social media; współpracą z mediami, organizacjami w zakresie prowadzonych projektów; opracowywaniem treści i projektów materiałów reklamowych (ulotek, folderów itp.); opieka nad portalami internetowym; koordynacją projektów reklamowych; produkcją eventów. Wykształcenie wyższe. Ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu, na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Szkoliła przedsiębiorców w zakresie wizerunku firmy, mediów społecznościowych oraz content marketingu we współpracy m.in. z Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

JUSTYNA STAWORZYŃSKA - LICHOSIK

Na codzień zajmuję się fotografią rodzinną. W swojej karierze zawodowej miałam także całkiem długi epizod z makijażem, który wynikał z potrzeby chwili. Współpracuję z kobietami podczas sesji kobiecych, są także kobiety, które chcą wykonać profesjonalny makijaż do sesji rodzinnych. To oraz moje zainteresowanie makijażem i kosmetykami, skłoniło mnie do  pójścia na kurs makijażu. Przez długi czas praktykowałam wizaż, robiąc go samodzielnie do moich sesji. Obecnie  współpracuję z wizażystkami, bo to nieco ogranicza mój wysiłek i pozwala mi skupić się przede wszystkim na zdjęciach! Nadal jednak makijaż jest dla mnie ważny i staram się go praktykować. Zawodowo zajmuję się fotografią lifestylową,
rodzinną i do tych sesji wykorzystuje światło zastane (dzienne). Jednak, aby zachować równowagę, dla samej siebie korzystam z różnego rodzaju światła i wykonuję sesje studyjne, w moim mini studiu w domu.

Atuty kierunku:

 • Zajęcia w centrum Katowic we własnej profesjonalnej pracowni wizażu i kosmetyki
 • Wszystkie materiały potrzebne do nauki zapewnia szkoła
 • Kadra składająca się z profesjonalistów

szkoła wizażuKatowice szkoła wizażu

szkoła wizażu Katowice

Szkoła wizażu I stopnia dla początkujących

Czas trwania: 229 godzin

Cel: przygotowanie kursantów do pracy w zawodzie wizażysty

W programie:

- wprowadzenie do podstaw makijażu

- podstawy pielęgnacji cery

- zarządzanie sobą w czasie

- warsztat fotograficzny

- podstawy charakteryzacji

- stylizacja fryzur

- podstawy marketingu w social mediach

- makijaż użytkowy w praktyce

- makijaż  kreatywny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizażysta to zawód zyskujący coraz większą popularność w Polsce.  Wizażysta ma na celu wykreować pozytywnie swojego klienta, podkreślając jego atuty, a maskując niedoskonałości. Zrobienie dobrego make – up to sztuka sama w sobie! Coraz więcej osób korzysta z usług wizażystów,są to osboy coraz częściej poszukiwane na rynku pracy. Wizażyści wykonują makijaże na specjalne okazje, jak wesela, przyjęcia, pokazy itd.,  ale także pomagają dopierać odpowiednie kosmetyki kolorowe do samodzielnego makijażu. Współpracują z różnymi firmami chcącymi wypromować swój produkt, pokazując piękno ludzi.

Piękno jest otwartym listem polecającym, który z góry zdobywa dla nas serca”  

Artur Schopenhauer

Co oferujemy podczas nauki?

Dzięki naszym wykwalifikowanym pracownikom, którzy najlepiej znają się na swojej profesji oraz doskonale przystosowanym salom kosmetycznym i kosmetykom najwyższej jakości, nauczysz się bardzo rzetelnej i dokładnej pracy z pędzlem.

Poznasz:

 • Makijaż w praktyce – wizażyści pokażą Ci jak posługiwać się pędzlem, jakie kolory dobrać do danej twarzy, co zrobić, aby poprawić stan skóry, wygląd konkretnej osoby. Będziesz na każdych zajęciach praktykował makijaż w praktyce oraz wyrabiał poprawne nawyki.
 • Podstawy charakteryzacji – to będzie jeden z trudniejszych przedmiotów. Jednak, gdy myślisz o zaangażowaniu się w wizaż, jako charakteryzator, to ten przedmiot będzie dla Ciebie bardzo ważny! Dowiesz się bowiem, jak malować, by uzyskać efekty, zranienia, dziury, zmęczenia itp.
 • Analizę kolorystyczną – kolejny nieodłączny atut dobrego wizażysty – dobór odcieni i kolorów. Aby dobrze to zrobić potrzeba lat praktyki, niestety nie jest to łatwe do opanowania, my zrobimy wszystko, aby Ci to ułatwić znamy metody, które zna mało kto, dlatego wiedz, że będziesz dobrze przygotowany do pracy.
 • Podstawy kosmetologii – trzeba wiedzieć na jakie produkty można sobie pozwolić w dbałości o konkretną cerę. Musisz być obeznany bardzo dobrze w kosmetologii, aby zadbać w sposób prawidłowy o skórę klientki.
 • Teoria makijażu – troszkę teorii zawsze musi być. Jest to element nieodłączny i podstawowy w zawodzie makijażysty.

Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu:

 • zaświadczenie o ukonczeniu kursu
 • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim

 

 

 

 

SZKOŁY I KIERUNKI

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH dofinansowane kursy nawet do 80%

KURSY I SZKOLENIA

WYNAJEM SAL

PRACA

<< POWRÓT

NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI

DLACZEGO PROEDUKACJA?

- Brak opłat w przypadku rezygnacji z nauki
- Brak opłat za niską frekwencję na zajęciach
- Najnowsze na rynku zawody i specjalności
- Bezpłatne zaświadczenia do ZUS, MOPS i inne
- Zajęcia w ścisłym centrum Katowic
- Nauczyciele z pasją
- Nie masz możliwości sam zorganizować sobie praktyk?!
Przyjdź do nas, z chęcią Ci pomożemy!
- Uprawnienia szkoły publicznej

SEKRETARIAT

ProEdukacja
ul. Warszawska 3
40-009 Katowice

tel. 32 308 82 82
32 797 66 58

tel. kom.

+48 535 888 536

 

ZAPISY NA WYŻSZE SEMESTRY

Prowadzimy zapisy na wyższe semestry!

 • rozwiązano twoją grupę?
 • nie odpowiada ci szkoła w której aktualnie się uczysz?
 • chcesz zmienić szkołę?

Przyjdź do nas! Proedukacja prowadzi zapisany na wyższe semestry na każdym z oferowanych kierunków.

ZAPISZ SIĘ

ZAPISY ON-LINE

 
Zarezerwuj miejsce już dziś!

Chcesz złożyć dokumenty już teraz, ale coś stoi Ci na przeszkodzie?
 
Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona. Wypełnij zgłoszenie online. Jest to rezerwacja miejsca w grupie na 14 dni.

Zadzwonimy do Ciebie i umówimy się na konkretny termin złożenia dokumentów.

ZAPISZ SIĘ

PROMOCJA

 
Aby nauka stała się jeszcze przyjemniejsza naszym słuchaczom proponujemy niezliczone promocje:

 • czesne 0 zł na wybranych kierunkach
 • kurs zawodowy
 • zniżki na kursy w Proedukacja...
CZYTAJ WIĘCEJ
Kliknij aby odblokować